Kdo jsme

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Podještědí vznikla v roce 2014 jako „dceřiná“ organizace ČSOP JARO Jaroměř. ČSOP Podještědí navázalo na více než dvacetiletou tradici JARO Jaroměř v ochraně přírody a nadále s ním úzce spolupracuje.

Jedním z hlavních poslání ČSOP Podještědí je praktická ochrana přírody v podobě péče o přírodovědně cenné kousky naší krajiny a to především v Podještědí a přilehlém okolí, což zahrnuje jedním směrem Jizerské hory, druhým Český ráj a třetím Českolipsko. Do všech těchto tří koutů můžete dohlédnout právě z místní dominanty – Ještědu.

Krom péče o biologicky hodnotné lokality (například sečení luk, vyřezávání náletů, hloubení tůní pro obojživelníky aj.), se věnujeme především environmentální osvětě a ekovýchově. Nabízíme přednášky pro školy i širokou veřejnost, od nejmenších dětí (s výchovou ke vztahu k přírodě je třeba začít co nejdřív) až po vysoké školy a firmy atd. (nikdy není pozdě, dozvědět se něco nového).

V neposlední řadě se též věnujeme mapování rostlin i živočichů a průzkumům „nových“ lokalit a následnému navrhování či vylepšování péče o ně. Dále vypomáháme s řadou aktivit a akcí naší „mateřské“ organizace JARO (např. akce pro veřejnost a další).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>