Nabídka pro školy

 

Exkurze do záchranné stanice pro zraněné živočichy v Libštátě (okr. Semily)

Školám (ale i jiným skupinám, např. tábory a jiné) nabízíme možnost navštívit záchrannou stanici pro zraněné volně žijící živočichy v Libštátě. Stanice není normálně přístupná veřejnosti, lze jí navštívit pouze s naším průvodcem při organizované exkurzi. Součástí prohlídky stanice je výklad o jednotlivých pacientech stanice a především o záchranných stanicích obecně, o jejich funkci a hlavně důvodech, proč se do nich zvířata dostávají a o způsobech, jak může každý z nás pomoct.

Vhodné pro všechny věkové skupiny (mateřské, základní i střední školy), výklad bude uzpůsoben dle požadavků.

 

 

Přednáška o záchranných stanicích

Přednášku o záchranných stanicích bez vlastní exkurze si můžete objednat i přímo k vám do školy. Přednáška je formou promítané prezentace s fotografiemi a ukázkou několika živých zvířat ze záchranné stanice. Náplní přednášky je povídání o funkcích záchranných stanic, o důvodech, proč se zvířata do stanic dostávají, a způsobech, jak každý může zvířatům pomoci.

Vhodné pro všechny věkové skupiny (mateřské, základní i střední školy), přednáška bude uzpůsobena dle požadavků.

 

 

 

Přednáška o třídění odpadů

Také přednášku o tom, jak správně třídit odpadky, si můžete objednat přímo k vám do školy. Přednáška je formou povídání o odpadech a praktického nácviku jejich třídění a souvisejících interaktivních her. Náplní přednášky je vysvětlení, proč je dobré odpady třídit, jak co nejméně odpadů vytvářet, a co se s nimi děje dál.

Vhodné především pro mateřské a základní školy, přednáška bude uzpůsobena dle požadavků.

 

Jednotná cena obou přednášek i exkurze je 40kč za žáka.

 

Výpomoc s praktickou péčí

Aneb takzvaná „ulejvárna ze školy“. Probíhá v terénu na některé z našich lokalit (dle dohody), kde děti vypomůžou (samozřejmě v rámci svých možností, věku atd.) s péčí o lokalitu (např. hrabání posečené trávy, úklid trávy, úklid pořezaného náletu…), přičemž si na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je, starat se o přírodu. Součástí je i výklad o tom, proč a jak se o lokality staráme, ukázky rostlin a živočichů, které se zde vyskytují.

Vhodné spíš pro starší děti (druhý stupeň základní školy, střední školy), ale záleží na dohodě. Tato akce je zdarma.