Pozemkový spolek

Pozemkový spolek Podještědí jsme založili začátkem roku 2015. Sdružuje pozemky přírodovědně hodnotných lokalit o které na základě smluv s vlastníky pečujeme. Postupně chceme začít zachraňovat i další lokality v naší oblasti – např. Židlov, Strážov a Kuřívody v BVVP Ralsko.

Náš pozemkový spolek byl založen z popudu Českého svazu ochránců přírody JARO, od kterého nyní postupně přebíráme lokality v oblasti Českolipska a Podještědí do naší péče, byť i nadále počítáme že budeme na údržbě lokalit s touto organizací nadále úzce spolupracovat.

Z tohoto důvodu jsme proto informace o lokalitách v naší péči prozatím zpracovali na webu naší „mateřské“ organizace. Zároveň se však již začínáme starat i o lokality nové, jako je např. Bledulová louka na Frýdštejně  a nebo Jindřichovský mokřad.

 

Vytvořeno v rámci programu rozvoje pozemkových spolků Českého svazu ochránců přírody s grantovou podporou Ministerstva životního prostředí. Nemusí vyjadřovat stanovisko MŽP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>